Home / Rectangular Cable Assemblies / SFSD-07-30-G-11.00-DR-NDX
minImg
SFSD-07-30-G-11.00-DR-NDX
Samtec Inc.
Product No:
SFSD-07-30-G-11.00-DR-NDX
Number of Rows 2
Number of Positions 14
Color Black, Individual
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm)
Contact Finish Gold
Shielding Unshielded
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)
Series Tiger Eye™ SFSD
Length 0.917' (279.40mm, 11.00")