Home / Rectangular Cable Assemblies / SFSD-10-28-H-03.26-DR-NDS
minImg
SFSD-10-28-H-03.26-DR-NDS
Samtec Inc.
Product No:
SFSD-10-28-H-03.26-DR-NDS
Number of Rows 2
Number of Positions 20
Color Black, Individual
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish Gold
Shielding Unshielded
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)
Series Tiger Eye™ SFSD
Length 0.272' (82.80mm, 3.26")