Home / Rectangular Cable Assemblies / SFSD-10-28-H-11.80-DR-NUS
minImg
SFSD-10-28-H-11.80-DR-NUS
Samtec Inc.
Product No:
SFSD-10-28-H-11.80-DR-NUS
Number of Rows 2
Number of Positions 20
Color Black, Individual
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish Gold
Shielding Unshielded
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)
Series Tiger Eye™ SFSD
Length 0.983' (299.72mm, 11.80")