SFSD-10-30-G-11.81-SR
Samtec Inc.
Product No:
SFSD-10-30-G-11.81-SR
Number of Rows 2
Number of Positions 20
Color Black, Individual
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm)
Contact Finish Gold
Shielding Unshielded
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)
Series Tiger Eye™ SFSD
Length 0.984' (300.00mm, 11.81")