SFSD-15-28-G-31.50-S
Samtec Inc.
Product No:
SFSD-15-28-G-31.50-S
Number of Rows 2
Number of Positions 30
Color Black, Individual
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm)
Contact Finish Gold
Shielding Unshielded
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)
Series Tiger Eye™ SFSD
Length 2.62' (800.10mm)