SFSD-15-28-H-03.25-S
Samtec Inc.
Product No:
SFSD-15-28-H-03.25-S
Number of Rows 2
Number of Positions 30
Color Black, Individual
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish Gold
Shielding Unshielded
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)
Series Tiger Eye™ SFSD
Length 0.271' (82.55mm, 3.25")