Home / Rectangular Cable Assemblies / SFSD-30-30-F-10.00-DR-NUS
minImg
SFSD-30-30-F-10.00-DR-NUS
Samtec Inc.
Product No:
SFSD-30-30-F-10.00-DR-NUS
Description:
.050 SOCKET DISCRETE CABLE ASSEM
Number of Rows 2
Number of Positions 60
Color Black, Individual
Contact Finish Thickness Flash
Contact Finish Gold
Shielding Unshielded
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)
Product Status Active
Pitch - Cable -
Series Tiger Eye™ SFSD
Length 0.833' (254.00mm, 10.00")