Home / Rectangular Cable Assemblies / SFSD-35-28-G-10.00-D-NUX
minImg
SFSD-35-28-G-10.00-D-NUX
Samtec Inc.
Product No:
SFSD-35-28-G-10.00-D-NUX
Number of Rows 2
Number of Positions 70
Shielding Unshielded
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)
Series Tiger Eye™ SFSD
Length 0.833' (254.00mm, 10.00")