Home / Rectangular Cable Assemblies / SFSD-40-30-G-03.26-DR-NUS
minImg
SFSD-40-30-G-03.26-DR-NUS
Samtec Inc.
Product No:
SFSD-40-30-G-03.26-DR-NUS
Number of Rows 2
Number of Positions 80
Shielding Unshielded
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)
Series Tiger Eye™ SFSD
Length 0.272' (82.80mm, 3.26")