Home / Rectangular Cable Assemblies / SFSD-50-28-G-03.97-D-NUS
minImg
SFSD-50-28-G-03.97-D-NUS
Samtec Inc.
Product No:
SFSD-50-28-G-03.97-D-NUS
Number of Rows 2
Number of Positions 100
Shielding Unshielded
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)
Series Tiger Eye™ SFSD
Length 0.331' (100.84mm, 3.97")