Home / Rectangular Cable Assemblies / SFSD-50-28-G-06.00-DR-NUX
minImg
SFSD-50-28-G-06.00-DR-NUX
Samtec Inc.
Product No:
SFSD-50-28-G-06.00-DR-NUX
Number of Rows 2
Number of Positions 100
Color Black, Individual
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm)
Contact Finish Gold
Shielding Unshielded
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)
Series Tiger Eye™ SFSD
Length 0.500' (152.40mm, 6.00")