Home / Rectangular Cable Assemblies / SFSD-50-30-G-03.25-DR-NDX
minImg
SFSD-50-30-G-03.25-DR-NDX
Samtec Inc.
Product No:
SFSD-50-30-G-03.25-DR-NDX
Number of Rows 2
Number of Positions 100
Color Black, Individual
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm)
Contact Finish Gold
Shielding Unshielded
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)
Series Tiger Eye™ SFSD
Length 0.271' (82.55mm, 3.25")