Home / Rectangular Cable Assemblies / SFSDT-07-28-G-03.26-DR-NDS
minImg
SFSDT-07-28-G-03.26-DR-NDS
Samtec Inc.
Product No:
SFSDT-07-28-G-03.26-DR-NDS
Manufacturer:
Samtec Inc.
Description:
.050 (1.27) SOCKET DISCRETE CABL
User Guide
Usage -
Number of Rows 2
Number of Positions 14
Color Blue, Individual
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm)
Contact Finish Gold
Shielding Unshielded
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)
Product Status Active
Pitch - Cable -
Series Tiger Eye™ SFSDT
Length 0.272' (82.80mm, 3.26")