Home / Rectangular Cable Assemblies / SFSDT-07-28-G-09.85-DR-NDX
minImg
SFSDT-07-28-G-09.85-DR-NDX
Samtec Inc.
Product No:
SFSDT-07-28-G-09.85-DR-NDX
Number of Rows 2
Number of Positions 14
Shielding Unshielded
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)
Series Tiger Eye™ SFSDT
Length 0.821' (250.19mm, 9.85")