Home / Rectangular Cable Assemblies / SFSDT-20-30-H-03.94-DR-NDS
minImg
SFSDT-20-30-H-03.94-DR-NDS
Samtec Inc.
Product No:
SFSDT-20-30-H-03.94-DR-NDS
Number of Rows 2
Number of Positions 40
Color Blue, Individual
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish Gold
Shielding Unshielded
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)
Series Tiger Eye™ SFSDT
Length 0.328' (100.08mm, 3.94")