SFSDT-50-28-G-03.26-SR
Samtec Inc.
Product No:
SFSDT-50-28-G-03.26-SR
Number of Rows 2
Number of Positions 100
Shielding Unshielded
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)
Series Tiger Eye™ SFSDT
Length 0.272' (82.80mm, 3.26")