SG140250D-48
Leader Tech Inc.
Product No:
SG140250D-48
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Description:
.140"H X .250"W X 48"L--D SHAPED
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Storage/Refrigeration Temperature -
Shape D-Shape
Plating - Thickness -
Material Polyurethane Foam, Nickel-Copper Polyester (NI/CU)
Product Status Active
Series -
Type Fabric Over Foam
Length 4.00' (1.22m)
Shelf Life Start -
Plating -
Mfr Leader Tech Inc.
Height 0.140" (3.56mm)
Package Bulk
Shelf Life -
Attachment Method -
Width 0.250" (6.35mm)