SG73P1ETTP5R36F
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
SG73P1ETTP5R36F
Description:
RES 5.36 OHM 1% 1/5W 0402
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 5.36 Ohms
Series SG73P
Power (Watts) 0.2W, 1/5W