SG73P1EWTTP4873F
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
SG73P1EWTTP4873F
Package:
0402
Description:
RES 487K OHM 1% 1/4W 0402
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 487 kOhms
Series SG73P
Power (Watts) 0.25W, 1/4W