SG73P1JRTTD4641F
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
SG73P1JRTTD4641F
Description:
RES 4.64K OHM 1% 1/3W 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 4.64 kOhms
Series SG73P-RT
Power (Watts) 0.333W, 1/3W