SG73P2ETTD6R2J
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
SG73P2ETTD6R2J
Description:
RES 6.2 OHM 5% 3/4W 1210
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.102" W (3.20mm x 2.60mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 6.2 Ohms
Series SG73P
Power (Watts) 0.75W, 3/4W