SGE-125-2-0150 08000C
Omron Automation and Safety
Product No:
SGE-125-2-0150 08000C
Description:
SAFETY EDGE
User Guide
Operating Temperature -10°C ~ 55°C
Ingress Protection IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Profile (W x H) 0.59" x 0.98" (15.0mm x 25.0mm)
Approval Agency CE, TUV
Material Thermoplastic Elastomer (TPE)
Product Status Obsolete
Series SGE
Inactive End Region 0.79" (20.0mm)