SHR-15V-S-B
JST Sales America Inc.
Product No:
SHR-15V-S-B
Description:
CONN RCPT HSG 15POS 1.00MM
In Stock : 27583
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Number of Rows 1
Number of Positions 15
Color Natural
Row Spacing -
Contact Type Female Socket
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Fastening Type -
Product Status Active
Insulation Material Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series SH
Note Contacts Not Included
Connector Type Receptacle
Pitch 0.039" (1.00mm)