Home / Fixed Inductors / SIDMP-SP0420-4R7M
minImg
SIDMP-SP0420-4R7M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SIDMP-SP0420-4R7M
Description:
FIXED IND 4.7UH SMD 2.8A 115MOH
In Stock : 8000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 3.3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.8 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.173" L x 0.165" W (4.40mm x 4.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 115mOhm Max
Series SIDMP-SP0420
Inductance 4.7 µH