Home / Oscillators / SIT1602AI-11-18E-25.000000
minImg
SIT1602AI-11-18E-25.000000
SiTime
Product No:
SIT1602AI-11-18E-25.000000
Description:
MEMS OSC XO 25.0000MHZ LVCMOS
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±20ppm
Current - Supply (Max) 3.9mA
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Series SiT1602
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.8V
Mfr SiTime
Frequency 25 MHz