Home / Oscillators / SIT1602AI-22-25E-25.000000
minImg
SIT1602AI-22-25E-25.000000
SiTime
Product No:
SIT1602AI-22-25E-25.000000
Description:
MEMS OSC XO 25.0000MHZ LVCMOS
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 4.2mA
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series SiT1602
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.5V
Output LVCMOS
Base Resonator MEMS
Mfr SiTime
Frequency 25 MHz