Home / Oscillators / SIT1602AI-71-18S-8.192000
minImg
SIT1602AI-71-18S-8.192000
SiTime
Product No:
SIT1602AI-71-18S-8.192000
Description:
MEMS OSC XO 8.1920MHZ LVCMOS SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±20ppm
Current - Supply (Max) 3.9mA
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Series SiT1602
Function Standby (Power Down)
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.8V
Mfr SiTime
Frequency 8.192 MHz