Home / Oscillators / SIT1602AI-73-33E-24.00000
minImg
SIT1602AI-73-33E-24.00000
SiTime
Product No:
SIT1602AI-73-33E-24.00000
Description:
MEMS OSC XO 24.0000MHZ H/LV-CMOS
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) 4mA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 4.5mA
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Series SiT1602
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output HCMOS, LVCMOS
Base Resonator MEMS
Mfr SiTime
Frequency 24 MHz