Home / Oscillators / SIT1602AIL22-33S-6.000000
minImg
SIT1602AIL22-33S-6.000000
SiTime
Product No:
SIT1602AIL22-33S-6.000000
Description:
MEMS OSC XO 6.0000MHZ LVCMOS SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 4.5mA
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series SiT1602
Function Standby (Power Down)
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Mfr SiTime
Frequency 6 MHz