Home / Oscillators / SIT3922AC-1CF-33EM622.080000
minImg
SIT3922AC-1CF-33EM622.080000
SiTime
Product No:
SIT3922AC-1CF-33EM622.080000
Manufacturer:
SiTime
Description:
MEMS OSC DCXO 622.0800MHZ LVPECL
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±10ppm
Current - Supply (Max) 69mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Ratings -
Series SiT3922
Function Enable/Disable
Type DCXO
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output LVPECL
Mfr SiTime
Base Resonator MEMS
Frequency 622.08 MHz