Home / Oscillators / SIT5002AC-8E-33VQ-125.000000T
minImg
SIT5002AC-8E-33VQ-125.000000T
SiTime
Product No:
SIT5002AC-8E-33VQ-125.000000T
Manufacturer:
SiTime
Description:
MEMS OSC VCTCXO SMD
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Frequency Stability ±5ppm
Current - Supply (Max) 33mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series SiT5002
Function -
Type VCTCXO
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output HCMOS, LVCMOS
Mfr SiTime
Base Resonator MEMS
Frequency 125 MHz