Home / Oscillators / SIT5002AI-GE-33VQ-100.000000T
minImg
SIT5002AI-GE-33VQ-100.000000T
SiTime
Product No:
SIT5002AI-GE-33VQ-100.000000T
Manufacturer:
SiTime
Description:
MEMS OSC VCTCXO SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±5ppm
Current - Supply (Max) 33mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Product Status Active
Ratings -
Series SiT5002
Function -
Type VCTCXO
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output HCMOS, LVCMOS
Mfr SiTime
Base Resonator MEMS
Frequency 100 MHz