Home / Oscillators / SIT8008AC-12-33E-24.000000
minImg
SIT8008AC-12-33E-24.000000
SiTime
Product No:
SIT8008AC-12-33E-24.000000
Manufacturer:
SiTime
Description:
MEMS OSC XO 24.0000MHZ H/LV-CMOS
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) 4mA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 4.5mA
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
Series SiT8008
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output HCMOS, LVCMOS
Base Resonator MEMS
Mfr SiTime
Frequency 24 MHz