Home / Oscillators / SIT8008AI-13-33E-4.000000
minImg
SIT8008AI-13-33E-4.000000
SiTime
Product No:
SIT8008AI-13-33E-4.000000
Description:
MEMS OSC XO 4.0000MHZ H/LV-CMOS
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) 4mA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 4.5mA
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Mfr SiTime
Frequency 4 MHz