Home / Oscillators / SIT8008AI-23-33E-10.000000
minImg
SIT8008AI-23-33E-10.000000
SiTime
Product No:
SIT8008AI-23-33E-10.000000
Description:
MEMS OSC XO 10.0000MHZ H/LV-CMOS
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) 4mA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 4.5mA
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Mfr SiTime
Frequency 10 MHz