Home / Oscillators / SIT8008AI-32-18E-26.000000
minImg
SIT8008AI-32-18E-26.000000
SiTime
Product No:
SIT8008AI-32-18E-26.000000
Description:
MEMS OSC XO 26.0000MHZ H/LV-CMOS
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) 3.8mA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 3.9mA
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.8V
Mfr SiTime
Frequency 26 MHz