Home / Oscillators / SIT8008AI-32-XXE-100.000000
minImg
SIT8008AI-32-XXE-100.000000
SiTime
Product No:
SIT8008AI-32-XXE-100.000000
Description:
MEMS OSC XO 100.0000MHZ H/LVCMOS
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) 4mA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 4.5mA
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Ratings -
Series SiT8008
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Mfr SiTime
Frequency 100 MHz