Home / Oscillators / SIT8009BC-31-18S-125.000000
minImg
SIT8009BC-31-18S-125.000000
SiTime
Product No:
SIT8009BC-31-18S-125.000000
Description:
MEMS OSC XO 125.0000MHZ HCMOS
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) 1.3µA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±20ppm
Current - Supply (Max) 5.6mA
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Ratings -
Series SiT8009B
Function Standby (Power Down)
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.8V
Mfr SiTime
Frequency 125 MHz