Home / Oscillators / SIT8021AI-J4-XXS-2.457600
minImg
SIT8021AI-J4-XXS-2.457600
SiTime
Product No:
SIT8021AI-J4-XXS-2.457600
Description:
MEMS OSC XO 2.4576MHZ LVCMOS SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) 1.5µA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Frequency Stability ±100ppm
Current - Supply (Max) 160µA
Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W (1.54mm x 0.84mm)
Ratings -
Series SiT8021
Function Standby (Power Down)
Type XO (Standard)
Package / Case 4-UFBGA, CSPBGA
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Output LVCMOS
Base Resonator MEMS
Mfr SiTime
Frequency 2.4576 MHz