Home / Oscillators / SIT8225AC-GF-18E-25.000625T
minImg
SIT8225AC-GF-18E-25.000625T
SiTime
Product No:
SIT8225AC-GF-18E-25.000625T
Manufacturer:
SiTime
Description:
-20 TO 70C, 2520, 10PPM, 1.8V, 2
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) 30mA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±10ppm
Current - Supply (Max) 31mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Ratings -
Series SiT8225
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.8V