Home / Oscillators / SIT8256AC-22-28E-156.250000
minImg
SIT8256AC-22-28E-156.250000
SiTime
Product No:
SIT8256AC-22-28E-156.250000
Description:
-20 TO 70C, 3225, 25PPM, 2.8V, 1
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) 31mA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 33mA
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series SiT8256
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.8V
Output LVCMOS, LVTTL
Base Resonator MEMS
Mfr SiTime
Frequency 156.25 MHz