Home / Oscillators / SIT8256AC-2F-18E-156.253906X
minImg
SIT8256AC-2F-18E-156.253906X
SiTime
Product No:
SIT8256AC-2F-18E-156.253906X
Description:
-20 TO 70C, 3225, 10PPM, 1.8V, 1
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) 30mA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±10ppm
Current - Supply (Max) 31mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.8V