Home / Oscillators / SIT8256AI-32-28E-156.253906
minImg
SIT8256AI-32-28E-156.253906
SiTime
Product No:
SIT8256AI-32-28E-156.253906
Description:
-40 TO 85C, 5032, 25PPM, 2.8V, 1
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) 31mA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 33mA
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.8V