Home / Oscillators / SIT8256AI-G2-28E-156.257812X
minImg
SIT8256AI-G2-28E-156.257812X
SiTime
Product No:
SIT8256AI-G2-28E-156.257812X
Description:
-40 TO 85C, 2520, 25PPM, 2.8V, 1
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) 31mA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 33mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series SiT8256
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.8V