Home / Oscillators / SIT9001AC-24-33E1-24.000000Y
minImg
SIT9001AC-24-33E1-24.000000Y
SiTime
Product No:
SIT9001AC-24-33E1-24.000000Y
Description:
MEMS OSC XO 24.0000MHZ LVCMOS
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth ±1.00%, Center Spread
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±100ppm
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Obsolete
Series SiT9001
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Voltage - Supply 3.3V
Output LVCMOS
Base Resonator MEMS
Mfr SiTime
Frequency 24 MHz