Home / Oscillators / SIT9001AC-33-33D1-14.318000Y
minImg
SIT9001AC-33-33D1-14.318000Y
SiTime
Product No:
SIT9001AC-33-33D1-14.318000Y
Description:
MEMS OSC XO 14.3180MHZ LVCMOS
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth ±1.00%, Center Spread
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±50ppm
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Product Status Obsolete
Series SiT9001
Function -
Type XO (Standard)
Voltage - Supply 3.3V
Mfr SiTime
Frequency 14.318 MHz