Home / Oscillators / SIT9001AC-33-33E5-27.00000T
minImg
SIT9001AC-33-33E5-27.00000T
SiTime
Product No:
SIT9001AC-33-33E5-27.00000T
Description:
MEMS OSC XO 27.0000MHZ LVCMOS
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 27mA
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Ratings -
Series SiT9001
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Mfr SiTime
Frequency 27 MHz