Home / Oscillators / SIT9001AI-23-33S1-20.00000Y
minImg
SIT9001AI-23-33S1-20.00000Y
SiTime
Product No:
SIT9001AI-23-33S1-20.00000Y
Description:
MEMS OSC XO 20.0000MHZ LVCMOS
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 27mA
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Ratings -
Series SiT9001
Function Standby (Power Down)
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Mfr SiTime
Frequency 20 MHz