Home / Oscillators / SIT9001AI-34-33E1-33.000000Y
minImg
SIT9001AI-34-33E1-33.000000Y
SiTime
Product No:
SIT9001AI-34-33E1-33.000000Y
Description:
MEMS OSC XO 33.0000MHZ LVCMOS
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth ±1.00%, Center Spread
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±100ppm
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Product Status Obsolete
Series SiT9001
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Voltage - Supply 3.3V
Mfr SiTime
Frequency 33 MHz