Home / Oscillators / SIT9001AI-83-33S1-2.00000T
minImg
SIT9001AI-83-33S1-2.00000T
SiTime
Product No:
SIT9001AI-83-33S1-2.00000T
Description:
MEMS OSC XO 2.0000MHZ LVCMOS SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 27mA
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Ratings -
Series SiT9001
Function Standby (Power Down)
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Mfr SiTime
Frequency 2 MHz